VERTA SUSITARTI SU DARBDAVIU, KAD JIS TIESIOGIAI PERVESTŲ ĮMOKAS Į JŪSŲ PENSIJŲ FONDĄ ARBA GYVYBĖS DRAUDIMO SUTARTĮ

Kotryna Davidovičienė, 2015 m. vasario 6d.

Šis įrašas buvo papildytas ir publikuotas dienraštyje "Verslo žinios" 2015-02-28

Turbūt nei vieno nenustebinsiu (ir nenudžiuginsiu) informuodama, kad nuo pervestų įmokų į savanoriškuosius pensijų fondus arba į investicinio / kaupiamojo gyvybės draudimo sutartis galima susigrąžinti 15% LR gyventojo pajamų mokesčio. Įrašo apačioje pateikiu keletą nuorodų į bankų ir draudimo bendrovių tinklalapius, kur pateikiama detali informacija apie galimybę pasinaudoti šia lengvata.

Tačiau šis įrašas ne apie tai.

Noriu jus paskatinti susitarti su darbdaviais, kad įmokas į jūsų pasirinktą savanoriškąjį (III pakopos) pensijų fondą arba investicinio (kaupiamojo) gyvybės draudimo sutartį už jus pervedinėtų darbdavys. Taip sukaupsite ženkliai daugiau, nei pervesdami patys iš savo atlyginimo. Nes darbdavys turi galimybę įsitraukti į sąnaudas įmokas į darbuotojų pensijų fondus ir gyvybės draudimo sutartis su sąlyga, kad pervestų įmokų suma neviršija 25% darbuotojo atlyginimo “ant popieriaus”. Darbdavio pervedamos įmokos nėra apmokestinamos socialinio draudimo ir gyventojų pajamų mokesčiais.

Mokesčių lengvata taikoma ilgalaikio kaupimo ir investavimo sutartims, kurių terminas 10 metų ir ilgesnis.

 

Kaip pamatysite žemiau pateiktuose pavyzdžiuose, vien investicijoms vertėtų rinktis Savanoriškuosius pensijų fondus dėl mažesnių kaupimo kaštų (daugiau apie tai kitame mano tinklaraščio įraše). Tačiau jei reikalingos ir draudimo apsaugos, tam tikrais atvejais verta rinktis gyvybės draudimą kartu su investavimu, nes tik tokiu atveju galima susigrąžinti GPM mokestį.

Pavyzdžiai, iliustruojantys įmokų pervedimą darbdavio lėšomis:

 

1 pavyzdys. Pervedamos įmokos į savanoriškąjį pensijų fondą darbdavio tiesiogiai arba atitinkamai padidinamas darbuotojo atlyginimas, kad įmokas jis pervestų savarankiškai    

Išvada: investuodami po 100 eurų per mėnesį po 10 metų sukaupsite 15.218 eurų (jei įmokas perves darbdavys) arba 10.046 eurų (jei įmokas pervesite pats "iš atlyginimo").

 

2 pavyzdys. Pervedamos 100 eurų įmokos į investcinio gyvybės draudimo sutartį - darbdavio arba pačio darbuotojo

  • Darbuotojo sukaupta suma po 10 metų su 5% vidutine metine grąža – 8.255 eurai

  • Darbuotojo sukaupta suma po 10 metų su 2% garantuota metine grąža – 7.363 eurai

 

Išvada: 10 metų pervesdami 100 eurų įmokas į gyvybės draudimo sutartį šio laikotarpio pabaigoje būsite sukaupę 8.255 eurų arba 7.363 eurus (priklausomai nuo investicijų grąžos) ir visą tą laikotarpį Jums galios draudimo apsaugos. Tačiau jei įmokas perves darbdavys, realiai Jūsų atlyginimas "į rankas" sumažės ne 12.000 eurų, o 6.953 eurais (žr. 1 pavyzdį), ir pabaigoje sukaupsite daugiau, nei sumokėsite įmokų.

 

Tad vietoj to, kad pervedate 50 eurų įmoką kas mėnesį iš gauto atlyginimo, gal vertėtų tai daryti dar prieš visus mokesčius ir pervesti 86,3 eurų?

 

1 pastaba: 1 ir 2 pavyzdžiuose nurodyta orientacinė investicijų grąža nėra garantuojama nei vienos pensijų fondų valdymo įmonės nei gyvybės draudimo bendrovės. Investicijų grąža gali tiek kilti, tiek kristi.

2 pastaba: visi skaičiavimai šiame įraše yra atlikti naudojantis mokesčių skaičiuokle.

 

Daugiau informacijos apie mokesčių lengvatas:

https://www.swedbank.lt/lt/pages/privatiems/mokesciu_lengvatos

https://www.mpensija.lt/images/File/informaciniai-pranesimai/GPMlengvatakaupiantiemssavarankiskai.pdf

http://aviva.lt/lt/gyvybes_draudimas/darbuotoju/naudos-gavejas-darbuotojas.pdf

Kviečiame Jus pasirūpinti darbuotojų asmeniniais finansais, jų finansinės gerovės užtikrinimu! Mielai suorganizuosime seminarą Jūsų įmonės darbuotojams ir padėsime sukuriant Jūsų darbuotojų motyvacinę programą. Daugiau...