KĄ RINKTIS – INVESTICINĮ (KAUPIAMĄJĮ) GYVYBĖS DRAUDIMĄ, AR DRAUDIMĄ IR INVESTICIJAS ATSKIRAI?

October 29, 2012

Dažnai klientai klausia, ką rinktis labiau apsimoka – investicinį (arba kaupiamąjį) gyvybės draudimą, kurio dalį sudaro gyvybės ir sveikatos draudimas, ar draudimą rinktis atskirai be kaupimo, o investuoti per kitas priemones – investicinius fondus, III pakopos pensijų fondus ir pan.

Tad atlikau paskaičiavimus ir manau, rezultatas bus įdomus ir Jums.

 

Paskaičiavimai buvo atlikti 30 metų amžiaus vyrui, pasirinktos šios rizikos:

  • Gyvybės draudimo suma mirties atveju – 100.000 Lt.,

  • Kritinių ligų draudimas – 100.000 Lt.,

  • Neįgalumas dėl nelaimingo atsitikimo / stambios traumos – 100.000 Lt.,

  • Papildomas draudimas mirties dėl nelaimingo atsitikimo atveju – 100.000 Lt.,

  • Smulkios traumos – 20.000 Lt.

Skaičiavimams pasirinkta gyvybės draudimo bendrovė „Mandatum life“, nes jos siūlomo gyvybės rizikos draudimas be kaupimo sąlygos atitinka investicinio gyvybės draudimo su periodinėmis įmokomis sąlygas, kai kitose bendrovėse šių produktų sąlygos yra skirtingos (skiriasi draudiminių ir nedraudiminių įvykių sąrašas) ir todėl negali būti taip paprastai sulyginami. Tiek investiciniame gyvybės draudime, tiek investiciniuose fonduose investicijų grąža pateikiama 4%. Investicinio gyvybės draudimo skaičiavimams buvo naudojama "Mandatum life" skaičiuoklė, kurioje įvertinami visi taikomi mokesčiai – administraciniai, įmokų, investicijų valdymo ir t.t.

 

Skaičiavimai:

 

1. Buvo paskaičiuota rizikinio gyvybės draudimo įmokos (be kaupimo). Pasirinkti skirtingi draudimo laikotarpiai –  10, 20 ir 30 metų. Žemiau nurodyta metinė draudimo įmoka:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

2. Atskirai paskaičiuota investicijų į investicinius fondus grąža įvertinant, kad įmokos mokestis sudaro 2% investuotos sumos; metinė investuojama suma į fondus – 2.400 Lt. Pasirinkti aktyviai valdomi mišrios investavimo strategijos fondai (jų valdymo mokesčiai panašūs į gyvybės draudimo investicinėms kryptims taikomus mokesčius).

 

3. Paskaičiuota investiciniame gyvybės draudime sukaupta suma, prie rizikinio gyvybės draudimo metinės įmokos (nurodytos punkte nr. 1) pridedant 2.400 Lt. ir suapvalinus iki sveikųjų skaičių (kitaip skaičiuoklė neleidžia įvesti įmokos, dėl to galima nedidelė paklaida). Rezultatai:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Išvada: sukaupta suma pasirinkus kaupimui investicinį gyvybės draudimą ar investicinius fondus skiriasi nežymiai. Kaupiant 10 ir 20 metų šiek tiek geresnis rezultatas būtų kaupiant atskirai investiciniuose fonduose, o kaupiant 30 metų rezultatas naudingesnis investiciniam gyvybės draudimui „Mandatum life“.

 

Papildomos pastabos:

* Jei skaičiavimai būtų atliekami moteriai (iki draudimo tarifų suvienodinimo) bei kitokio amžiaus vyrui, rezultatas gali ženkliai skirtis. Taip pat čia daroma prielaida, kad nesinaudojama GPM lengvata, kuri taikoma tik investiciniam ir kaupiamajam gyvybės draudimui ir III pakopos pensijų fondams.

* Naudojantis GPM lengvata, rezultatas būtų dar naudingesnis investiciniam gyvybės draudimui, juo labiau, kad GPM lengvata taikoma visai draudimo įmokai – tiek investicinei / kaupimo, tiek rizikos draudimo daliai.

Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2013 - 2020 visos teisės saugomos / all rights reserved

Tel: +370 616 01673

El.p.: kotryna@finansugide.lt​

Kontaktai
Bendraukime!
Klauskite mūsų