Man (ne)galima atostogauti

Finansiniai įsipareigojimai gyventojams yra priežastis atsisakyti atostogų – parodė gegužės mėnesį Swedbank atliktas tyrimas. Anot tyrimo, 72 proc. gyventojų atsisakytų kelionių turėdami net ir nedidelę skolą, o jeigu skola viršytų kelių mėnesių pajamas – atostogų atsisakytų 89 proc.


Kodėl mus neramina šis faktas? Atrodytų, logiška, jei suorganizavome sau skolą, verta pirmiausia su ja susitvarkyti. Tačiau egzistuoja kita šios situacijos pusė – kai pirkinys, daiktas, situacija, kuriai skolinomės, tampa svarbiau nei mūsų poilsis bei jėgų atstatymas. Manote, mes tirštiname spalvas? Deja, praktika rodo, kad atostogų atsisakymas vardan sodybos remonto, vaikų mokslų, naujo projekto ar kažko panašaus tikrai egzistuoja.


Kaip visa tai spręsti?

1. Pirmiausia, įprasti planuoti biudžetą ir ugdytis įprotį siekti finansinių tikslų. Taupymas atostogoms gali būti puiki treniruotė. Kai įprasime planuoti šį tikslą, galėsime imtis sudėtingesnės užduoties ir imtis trejų ar penkerių metų tikslų.

2. Įvertinti savo galimybes bei vidinius motyvus prieš skolinantis. Ar ši skola tikrai reikalinga? Ar ją turėdami „neskriaudžiame“ kitų, mums svarbių poreikių? O gal pirkinys gali palaukti?

3. Jei šiuo metu biudžete tikrai nėra vietos atostogoms, ieškoti sprendimų NE biudžete. Galbūt turime daiktų, kuriuos galime parduoti? Galbūt galime išnuomoti savo būstą, kol mes atostogausime? Galbūt skirkime kelias valandas papildomam darbui? Sprendimas visuomet yra, jei jo ieškome.

4. Ieškoti vidinių, giluminių priežasčių – kas lemia, kad poilsis mums atrodo nesvarbus? Tik pailsėję mes galime kurti, skirti kokybiško laiko savo artimiesiems, siekti rezultatų darbuose.


O kaip manote jūs - atostogos svarbu, ar gali palaukti?Naujausi įrašai: