Papildomas kaupimas pensijai – reikia ar nereikia?

Kiekvienas turite savo atsakymą ir jį grindžiančias priežastis. Mes kviečiame susipažinti su keliais skaičiais – galbūt jie padės rasti tinkamą atsakymą ar bent jau motyvuos jo ieškoti!

Taigi, pradedam:


  • 413,90 Eur. Tokia šiuo metu vidutinė senatvės pensija iš Sodros. Pats savaime šis skaičius tiesiog rodmuo, tačiau pabandykime įsivaizduoti, kaip atrodytų mūsų buitis, kasdienybė, laisvalaikis, jei mūsų mėnesio biudžetas būtų ši suma. Nepamirškime įvertinti ir to, kad sveikatos būklė gali pareikalauti papildomų, iki tol neįvertintų, išlaidų.

  • 15. Minimalus stažas senatvės pensijai gauti. Neįgijęs 15 metų stažo asmuo neturi teisės gauti senatvės pensijos. Tai ypač aktualu dirbantiems savarankiškai. Sužinoti savo sukauptus stažo metus galime Sodros portale, skiltyje “Gyventojams”.

  • 12. Vieni stažo metai įgyjami, jei darbdavys ar pats žmogus savarankiškai per metus sumoka pensijų socialinio draudimo įmokų nuo atlyginimo ar pajamų vertės, kuri yra ne mažesnė nei 12 minimalių mėnesio atlyginimų.

  • 32 ir 35. Būtinasis stažas senatvės pensijai šiuo metu yra 32 metai. Jis kasmet didinamas po pusę metų, kol 2027 m. pasieks 35 metus.

  • 1 apskaitos vienetas (taškas). Individualios pensijos dalies skaičiavimo rodmuo. 1 taškas įgyjamas, jei per metus darbdavys ar pats žmogus savarankiškai sumoka pensijų draudimo įmokų nuo atlyginimo ar pajamų vertės, kuri yra 12 vidutinių darbo užmokesčių (VDU). VDU 2021 m. siekia 1 352,70 Eur. Savo asmeninius taškus taip pat galite sužinoti Sodros portalo skiltyje “Gyventojams”.

  • 5 – didžiausia galimų įgyti taškų suma. Jeigu jūsų pajamos viršija 5 vidutinius užmokesčius, nuo viršijančios dalies papildomi taškai pensijai neskaičiuojami. Tad jei tikitės, kad labai didelės pajamos taps ir didelės pensijos garantu, teks nusivilti.

  • 331,73 Eur. Tokia pensija būtų priskaičiuota žmogui, dirbusiam 32 metus ir visą savo darbinį laiką uždirbusiam vidutinį šalies atlyginimą. Sunku patikėti? Skaičiavimo šaltinis: https://www.sodra.lt/kaip-apskaiciuojama-pensijos-verte

Šie skaičiai yra lengvai prieinami ir randami. Viena pagrindinių priežaščių, kodėl vengiame žiūrėti į skaičius, susijusius su pensija - baimės jausmas. Tačiau būtent skaičiai gali tapti puikia atsvara, stipriu tašku „A“, nuo kurio prasidės finansinis sąmoningumas. Tai jau ne kartą įrodė tiek mūsų kurso „Mano pinigai – mano rankose“, tiek individualių konsultacijų dalyviai.


O kokie jūsų asmeniniai skaičiai? Jei sudėtinga susigaudyti patiems, kviečiame į individualią pensijos planavimo konsultaciją, kurios metu atsispirsime nuo jūsų taškų „A“ ir kartu ieškosime sprendimų bei tinkamų priemonių papildomam kaupimui.
Naujausi įrašai: